Wszelkie informacje związane z branżą IT w jednym miejscu! To miejsce, gdzie nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą.
Znajdziesz tu autorskie treści, specjalistyczne analizy oraz dowiesz się co słychać w światowych trendach.
Dopiero od niedawna publikujemy artykuły po polsku. Jeśli chcesz przeczytać dużo więcej interesujących treści, przejdź na naszego bloga w języku angielskim.
Jakie Trzeba Mieć Umiejętności, Żeby Dostać Pierwszą Pracę Jako Programista?
30 czerwca 2021
#growth #our way #recruitment #self developmentZainteresowanie pracą na stanowisku programisty stale rośnie. Szkoląc się w tym kierunku, warto wiedzieć czego potencjalny pracodawca może oczekiwać i nad czym można jeszcze popracować. Nie każdy może zostać programistą, ponieważ trzeba mieć do tego odpowiednie predyspozycje. Oczywiście najważniejsza jest wiedza techniczna, którą się nabywa oraz analityczny umysł. Jednak istotne są też pewne cechy charakteru, a także umiejętności miękkie, które są niezbędne, aby zostać przede wszystkim dobrym programistą.
Katarzyna Baron
więcejZarządzanie Zmianą W Projekcie IT
#business development #project managementZarządzanie zmianami i wydaniami zależy od przejrzystości, współpracy i elastyczności. Skuteczny system zarządzania zmianami może w rzeczywistości prowadzić do bardziej wydajnego procesu zarządzania wydaniami. Dlatego najpierw zdefiniujmy terminy takie jak zarządzanie zmianami i zarządzanie wydaniami w projektach IT. Dzięki wsparciu w obszarze DevOps możemy zobaczyć, jak te dwa pojęcia ze sobą współpracują, tak aby pomóc budować lepsze, efektywniejsze i bardziej niezawodne potoki CI/CD.
Łukasz Bargiel
9 Powodów Dlaczego Warto Dołączyć Do Zespołu Evertop
#growth #our way #recruitment #self developmentKażdy wybiera nowe miejsce pracy według własnych preferencji, jednak gdy możliwości jest więcej, trudniej jest podjąć decyzję. Wpływają na nią różne czynniki, takie jak lokalizacja, wynagrodzenie czy kultura pracy. Niektórzy rekruterzy lubią zadawać kandydatom pytanie „Dlaczego chcesz tutaj pracować?”. Dlatego warto o samej firmie dowiedzieć się więcej i odpowiedzieć sobie szczerze na to pytanie, a przy okazji zaplusować w oczach rekrutera.
Katarzyna Baron
Czym Jest Ciągła Integracja (Continuous Integration – CI)?
#continuous integration #software development processCiągła integracja (CI - ang. Continuous Integration) coraz częściej pojawia się w kontekście tworzenia oprogramowania i wydaje się stosunkowo nowym podejściem. Termin ten jednak sięga początków lat 90-tych, kiedy to został użyty przez Grady Boocha (jednego z twórców języka UML) w książce pt. “Object Oriented Design: With Applications”. CI dalszy swój rozwój zawdzięcza upowszechnieniu się zwinnych metodyk tworzenia oprogramowania (Agile), w którym pełni jedną z kluczowych ról.
Bogusław Legierski
Ścieżka Rozwoju W Branży IT – Od Programisty Do Prezesa
#business development #growth #self developmentPoniższy artykuł jest dla mnie wyjątkowy, ponieważ opisuję w nim własne doświadczenia i wnioski z nich płynące. Robiąc przegląd mojego zawodowego życia wykonuję także pewne podsumowanie tego co się w nim do tej pory wydarzyło. Podsumowanie tym ciekawsze i trudniejsze, że niedawno skończyłem 40 lat i coraz bardziej uświadamiam sobie, że młodszy już nie będę ;-).
Maciej Kotok
Czego Nauczyłam Się Przez Rok Pracy w Evertop
#growth #our way #self developmentNiedawno minął rok, odkąd zatrudniłam się w Evertop. Jest to moja pierwsza praca biurowa, a zarazem pierwsza poważna praca w marketingu. A co za tym idzie – zupełnie inna kultura pracy, ponieważ wcześniej pracowałam w całkowicie innej branży. Początki były dla mnie nie lada wyzwaniem, z uwagi na fakt, że wszystko było nowe. Swoją przygodę zaczęłam od dwumiesięcznego stażu, który pozwolił mi sprawdzić czy będę w stanie odnaleźć się na tym stanowisku.
Katarzyna Baron
Jak Wygląda Projektowanie Systemów IT?
#design process #software development processProjektowanie systemów informatycznych jest ważną częścią każdego procesu budowy oprogramowania systemów IT. Od niego zależy kształt i działanie tworzonego systemu informatycznego. Dlatego warto uzmysłowić sobie fakt, że niezależnie od przyjętego modelu tworzenia oprogramowania (zwinne/agile lub kaskadowego/waterfall) istnieje potrzeba a nawet bezwzględnie należy poświęcić odpowiednie środki i czas aby projekt systemu był odpowiednio opracowany i udokumentowany. Dzięki temu będziemy pewni, że nasz system - jego oprogramowanie będzie posiadało solidną architekturę, która nie runie jak domek z kart pod naporem problemów i błędów działania.